Wybierz język: [ENGLISH] [SLOVENSKÝ] [Początek] [Mapa strony]  

Turystyka

Jurgów, informator turystyczny - okładka Jurgów ze względu na swoje położenie jest już od wielu lat miejscowością lubianą przez turystów. Znajduje się bardzo blisko znanych miejscowości turystycznych takich jak Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska czy Zakopane które od Jurgowa oddalone jest około 20 km. Jak twierdzi większość odwiedzających Jurgów, wypoczywa się tutaj znacznie przyjemniej. Nie ma dużych hoteli a jedynie pensjonaty i kwatery prywatne. Sprawia to iż wypoczywa się przyjemniej w ciszy i spokoju.

Białka i Bukowina są już znanymi miejscowościami turystycznymi. Powoduje to, że jest tam mnóstwo turystów a co z tym związane również większego ruchu samochodów. Zwiększony ruch na drodze, problemy z parkowaniem (szczególnie zimą), czyli to od czego miszkańcy miast chcą uniknąć jadąc na urlop. W okresie zimowym Bukowina przypomina bardziej zatłoczone miasto niż spokojną miejscowość wypoczynkową. Jurgów pod tym względem jest w dużo lepszej sytuacji. W odróżnieniu od Bukowiny Tatrzańskiej leży w dolinie. Droga przez Jurgów nie bywa zatłoczona gdyż Jurgów jako jedyna miejscowość w okolicy ma swoją obwodnice. Aby zwiedzić Jurgów trzeba skręcić do centrum wsi.

Propozycje pieszych wycieczek

Publikacje turystyczne

Pod koniec 2011 jurgowskie stowarzyszenie "Stara Fara" wydało informator turystyczny. Wydanie folderu zostało dofinansowane ze środków UE.
 
JURGÓW - INFORMATOR TURYSTYCZNY [28 MB]

Autor: Sołtys Lucjan

[Linki] [Historia strony] [Kontakty] [Statystyka strony] [O stronie]

Jurgow.pl 1999-2017